Sündmusest

Kusagil Saaremaal on üks paik, kus rannajoon võtab lustakaid kurve ning rahulik meri on täis lahti ja laide. See paik kutsub igal suvel kokku merelembesed inimesed, et sõudes või aerutades ette võtta üks retk maalilistel rannavetel. Retke käigus saab samaaegselt tunda nii võistluslikku adrenaliini kui ka sõbralikku ühtehoidmist.

Pole vahet, kas oled naine või mees, noor või vana, algaja või vana kala. Loeb ainult see, et kokku saavad kaks vahvat kätepaari, et sobival meresõiduvahendil teistega aerurammu katsuda – kellel ees selg, kellel kõht. Isegi kui juhtud tulema kaugelt, on Sul ikka tunne, et oled jõudnud koduranda.

See ongi Laimjala Aeruramm – muhe mereline koguperesündmus.

Sündmuse keskseks atraktsiooniks on sõudepaatide, süstade ja kanuude orienteerumisvõistlus kohalikel lahtedel ja laidudel. Kui varasematel aastatel on võisteldud kahes võistlusklassis, siis sel aastal kolmes. Võistlusel osalevad kaheliikmelised tiimid kolmes võistlusklasssis: sõudepaadid (Kasse, Pella jt), kanuud ja süstad.

IV Laimjala Aeruramm 2017, Luhinal. Foto: Taimo Antsaar

Lisaks võistlusele jagub Aerurammul kaasahaaravaid tegevusi ka kõigile neile, kes aerujõul mõõtu võtta ei soovi. Randa jääjad saavad jälgida võistluse kulgu suurelt ekraanilt. Lisaks toimub loodusmatk, kalameeste töötuba, õpetatakse käsitööd, pakutakse kohalikke ehedaid maitseid. Lapsed saavad osa võtta meisterdamise töötoast ning mängida maastikumängu. Õhtul keerutame jalga ja laulame merelaule!

Sündmuse korraldaja: Laimjala Arenguselts MTÜ